Novinky

Sdružení železničních společností pořádá 22.2.2017 seminář pro dopravce
[20.1.2017]

Příspěvky ze semináře pro dopravce najdete v sekci "Dokumenty"
[27.1.2017]


Evropská unie Jízdní řády

Krajská společnost OREDO spolupracuje s dominantním dopravcem

Deník Mladá fronta Dnes uveřejnil 20.10.2005 článek s názvem "V roce 2007 by po trati Týniště nad Orlicí - Meziměstí měly začít jezdit nové nízkopodlažní motorové soupravy, které výrazně zvýší pohodlí cestujících":

Vlakové soupravy překvapí i originálním barevným řešením. Souprava s obchodním názvem RegioNova má výrazně zvýšit přepravní komfort pro cestující, usnadnit nástup invalidů i cestujících s kočárky a jízdními koly. V rychlíkové dopravě se s těmito soupravami zatím nepočítá. "Jednou z tratí, kde by od roku 2007 tyto pohodlné soupravy mohly začít jezdit, je právě trať Týniště nad Orlicí - Meziměstí. Krajská společnost Oredo ve spolupráci s Českými drahami již připravuje projekt na jejich možné nasazení," uvedl Pavel Matouš, hlavní technolog krajské společnosti Oredo, která organizuje dopravu v regionu.

"Nové motorové jednotky RegioNova jsou ideálním řešením, které v podmínkách železnice v České republice přináší možnost masového zvýšení komfortu cestování na regionálních tratích," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. V prvním roce by České dráhy měly získat dvacet až třicet těchto moderních vlaků, celkem má být pro české tratě vyrobeno asi 130 souprav.

Stanovisko Sdružení železničních společností [22.10.2005]

Organizátoři dopravy (KORID, OREDO atd.) jsou zřízení jako technické a poradenské instituce, které mají pracovat na problémech dopravní obslužnosti kraje pro své zakladatele, tedy pro krajské úřady. Výběr dopravců a uzávírání smluv s nimi příluší pouze krajům na základě rozhodnutí zastupitelstva.

Prokáže-li se, že některý z organizátorů bez předchozího rozhodnutí příslušného orgánu kraje vytváří projekty pro jednoho z dopravců, bude Sdružení železničních společností nuceno konstatovat, že byl porušen princip rovného přístupu dopravců a bude se muset v zájmu svých zasadit o zachování oprávněných zájmů dopravců všemi dostupnými prostředky.

Sdružení železničních společností konstatuje, že kraj má možnost vybrat dopravce v regionální dopravě podle rozhodnutí zastupitelů, přičemž jediným zcela transparentním postupem při zadávání těchto zakázek je veřejná soutěž.


© 2007 Sdružení železničních společností, Žižkova 595, 551 01 Jaroměř, tel.: +420 491 459 223, +420 731 415 372, e-mail: szs@rail.cz
Produced by GAT.cz