Novinky

Sdružení železničních společností pořádá 22.2.2017 seminář pro dopravce
[20.1.2017]

Příspěvky ze semináře pro dopravce najdete v sekci "Dokumenty"
[27.1.2017]


Evropská unie Jízdní řády

Sdružení železničních společností požaduje úpravy zabezepečovacího zařízení, které umožní nasazení moderních lokomotiv

15. února 2007

Tisk přinesl zprávu, že zastaralé zabezpečovací zařízení, které neumožňuje nasazení moderních elektrických lokomotiv, připraví Českou republiku o desítky miliónů korun za použití našich tratí evropskými železničními dopravci. Vlaky ze západní Evropy na Slovensko Českou republiku objíždějí přes Rakousko. Problém se týká i našich dopravců, kteří si nemohou pořídit moderní lokomotivy v zahraničí. Starší lokomotivy české výroby, které s rušením zabezpečovacího zařízení problémy nemají, vlastní monopolně České dráhy, které z konkurenčních důvodů lokomotivy jiným dopravclm neposkytnou.

Sdružení železničních společností, které v této věci iniciovalo řadu jednání, požaduje takové úpravy zabezpečovacího zařízení, které odstraní pozíže s rušením kolejových obvodů.

Sdružení s potěšením konstatuje, že problém se začíná řešit. Ministerstvo dopravy již považuje; tzv. elektromagnetickou kompatiblitu českého zabezpečovacího zařízení se zařízeními obvyklými jinde v Evropě za jednu ze svých priorit. Připravuje se výměna zastaralých částí zebezpečovacího systému a blíží se tak doba, kdy na našich tratích budou moci jezdit nejmodernější lokomotivy.


© 2007 Sdružení železničních společností, Žižkova 595, 551 01 Jaroměř, tel.: +420 491 459 223, +420 731 415 372, e-mail: szs@rail.cz
Produced by GAT.cz